Wyjątkowej urody konsola Art Deco. Z 3 szufladkami ukrytymi w korpusie. Okleinowana dekoracyjnym fornirem z czeczoty.

 

 

Drobny korpus o przekroju wąskiego, wydłużonego owalu i niewysokiej cardze, ukrywa trzy niewielkie szufladki zwieńczone toczonymi, filigranowymi uchwytami w formie stożków. Niewielka część blatowa, wsparta jest na szabelkowych nogach, zwężających się ku dołowi. Nogi złożone z dwóch płoz, łączy grubsza belka, tworząc formę podobną prowadnicy.

 

 

Niezwykle wysmakowany projekt, oraz szlachetności materiałów i precyzja wykończenia, pozwoliły na stworzenie przedmiotu o wartości nie tylko funkcjonalnej, ale przede wszystkim dekoracyjnej, otrzymując prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.

 

 

Mebelek w stylu Art Deco, o cechach typowych dla tego nurtu. Wzornictwo Art Deco charakteryzuje elegancja wynikająca z dążenia do uproszczenia i geometryzacji kształtów, łączona z wykorzystaniem szlachetnych, wysokiej jakości materiałów.

W odróżnieniu od designu lat 60. XX, w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co bezpośrednio przekładało się na wysoką cenę produktów.

Konsola Art Deco. Francja. 2 poł. XX wieku

Niedostępny