Obraz autorstwa wybitnego polskiego malarza – Stanisława Chomiczewskiego. Przedstawia konie w galopie.

 

Uwagę przyciąga ciekawe ujęcie perspektywiczne – prawie połowa obrazu zajęta jest przez przedstawienie ziemi, drogi, po której biegną konie. Owa ziemia, wysunięta została zatem na pierwszy plan. W górnej partii obrazu przedstawienie galopującego stada koni różnej maści. Nogi zwierząt częściowo spowite przez unoszące się obłoki się kurzu lub rozbryzgiwaną w biegu wodę. Tło dla przedstawienia stanowią jedynie syntetycznie zaznaczone sylwetki drzew. Najwięcej uwagi artysta poświęcił przedstawieniu koni.

 

Stanisław Chomiczewski jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia ukończył w 1957 r. Mieszka i tworzy w Uhryniu na Sądecczyźnie. Najczęściej podejmowana przez malarza tematyka to pejzaże, portrety oraz przedstawienia koni. Chomiczewski jest nie tylko wielkim miłośnikiem tych zwierząt, ale również hodowcą. Artysta w swoich obrazach przedstawia konie na swobodzie, w pędzie, piękne i wolne.

 

W swoich dziełach Chomiczewski widocznie czerpie z dziedzictwa postimpresjonizmu. Obrazy i emocje kształtuje głównie za pomocą barwy i światła.

 

W prezentowanym obrazie artysta stosuje zawężoną gamę barwną – dominują ugry, brązy i żółcienie.

 

Obraz wykonany tradycyjną technika olejną na płótnie. Oprawiony w złoconą ramę.

 

Obraz sygnowany przez artystę w prawym dolnym rogu

Konie w galopie, Stanisław Chomiczewski, olej na płótnie, 1996

1 390,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków