Kompozycja gabinetowa złożona  z pięknych okazów fauny morskiej. Kuriozum o charakterze dekoracyjnym.  Muszle były kolekcjonowane od zawsze jako wyjątkowy wytwór przyrody, aktualnie z uwagi na zakaz przewożenia ich, zyskują jeszcze większą wartość kolekcjonerską.

 

Ten osobliwy przedmiot zakomponowany został z najciekawszych okazów muszli zestawionych ze sobą kolorystycznie.  Jest to m. in. m muszla świętego Jakuba,oraz  rzadki okaz skalari (Epitoniidae) o wydłużonej, stożkowej formie złożonej z luźno nawiniętych wieżyczek i ostrej, szpikulcowatej końcówki. Kolorystyka oparta na wapiennych odcieniach, lekkim łososiowym różu i ceglastych brązach. Całość nakryta kolekcjonerską kopułą, która  jest nie tylko stylowym podium do prezentowania zbiorów, ma ona również funkcję ochronną. Dawniej tak osobliwe przedmioty umieszczano pod kopułami, ku wyróżnieniu i ochronie cennych naturaliów.

 

 Muszle morskie przez wieki stanowiły ważny element gabinetów osobliwości i prywatnych kolekcji, zaś jedną z najwspanialszych obejrzeć można w „Forshungs Institut und Natur Museum Senckenberg” w Frankfurcie. 

Kompozycja gabinetowa. Fauna morska

289,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków