Wybitny komplet mebli w stylu art deco. W skład wchodzą witryna, pomocnik oraz bufet. Komplet należał do rodziny dawnego prezydenta miasta Krakowa. Każdy element zestawu odznacza się wyjątkowo piękną okleiną o bogatym usłojeniu, która tworzy na jego powierzchni dekoracyjne wzory. Elementy konstrukcyjne wykonane z połyskującego chromowanego mosiądzu. Meble posiadają oryginalne zawiasy i zamki.

Meble wyróżniają się wybitnym projektem w stylu Art Deco oraz zastosowaniem luksusowych i kosztownych technik i materiałów. Okres międzywojenny dał początek modernizmowi. Sztuka użytkowa i wzornictwo przeżywały dynamiczny rozwój związany z ogólną potrzebą nowoczesności. Przykładem tego nurtu jest komplet mebli prezydenckich, które wyróżniają sie pięknymi proporcjami, doskonałym rytmem, linearnością i nowoczesną bryłą. Poza architekturą mebli warto zwrócić uwagę na niezwykle urozmaicone, wyszukane wzorzyste okleiny układane w piękne kompozycje. Również sama stolarka prezentuje  najwyższy poziom rzemiosła. Meble o powyższych cechach były projektowane przez wybitnych architektów dla indywidualnej klienteli oraz stanowiły o dobrobycie. 


Witryna z kompletu prezydenckiego w stylu Art Deco
Witryna złożona z przeszklonej nastawy i części dolnej z dwoma szufladami i dwoma szafkami po bokach. Korpus mebla spoczywa na skosunkowo cienkich, zwężających się ku dołowi nóżkach. Przeszklona witryna wewnątrz podzielona szklanymi półeczkami. W części dolnej zlokalizowane pojemne półki i szuflady.

Cena: 15.900 PLN
Wymiary: wys. 162 cm, szer. 75 cm, gł. 40 cmBufet z kompletu prezydenckiego w stylu Art Deco
Wyjątkowy mebel o masywnym, trzydrzwiowym korpusie, który spoczywa na stosunkowo cienkich, zwężających się ku dołowi nóżkach. Na blacie umieszczono niewysoką, dekoracyjną nastawkę. Elegancki mebel charakteryzuje się prostą, zgeometryzowaną formą charakterystyczną dla mebli w stylu Art Deco.

Cena: 15.900 PLN
Wymiary: wys. 93 cm, szer. 216 cm, gł. 65 cm

Pomocnik z kompletu prezydenckiego w stylu Art Deco
Wyjątkowy mebel o oryginalnej formie, złożony z dwóch zamykanych szafek, z których jedna jest cofnięta do tyłu. Układ szafek tworzy dwie funkcjonalne, otwarte półki i blat. Szczególną ozdobę mebla stanowi jego nietuzinkowa forma złożona z dwóch brył.

Cena: 7.900 PLN
Wymiary: wys. 85 cm, szer. 120 cm, gł. 51 cm

Komplet prezydencki w stylu Art Deco. Okleina: mazer orzechowy, makasa, orzech polski. Polska, lata 30. XX w.

39 000,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków