Duńska komoda fornirowana tekiem. Mebel odznacza się idealnymi proporcjami i prostą, geometryczną formą opartą na zwartej bryle. Korpus z sześcioma szufladami, których uchwyty wykonane z litego teku tworzą podział poszczególnych odcinków budujących kompozycję mebla. Całość osadzona na charakterystycznych dla mebli duńskich, wysokich nóżkach, które dodają lekkości.

 

Mebel po profesjonalnej konserwacji, która objęła nie tylko część zewnetrzna, ale także wnętrze mebla. Wewnętrzne szuflady czyszczone i lakierwane.

 

Duński design jeszcze przed II Wojną określany był jako ciepła i atrakcyjna odmiana stylu nowoczesnego. Po wojnie natomiast duńskie wzornictwo uznawane było jako jedno z najdoskonalszych. Charakteryzowało się ono odwołaniem do tradycyjnego, skandynawskiego rękodzieła oraz funkcjonalnością. Obecnie duński styl vintage kochaja nie tylko Europejczycy, ale i Japończycy, którzy cenią szlachetne materiały, dużą funkcjonalność oraz ponadczasowy modernizm, który wpisuje się w nowoczesność.  

 

Mebel okleinowany tekiem – gatunkiem bardzo trwałym, z dużą zawartością substancji oleistych i kwasu krzemowego, co sprawia, że nie nasiąka wodą i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz drewnojadów. Tek jest stosowany m. in. we wzornictwie jachtów i żaglowców. Pozostawione na zewnątrz, jest w stanie przetrwać  kilkadziesiąt lat, w przeciwieństwie do dębu, który po 4-6 latach może zmienić się w próchno. 

 

Prezentowany model należy do pierwszej klasy duńskiego designu. Dodkonałe proporcje, rytm, kosztowna okleina. Stan igla

Komoda tekowa, Dania, lata 60.

Niedostępny