Duńska komoda na projektowanych nóżkach, wykonana z drewna tekowego. Posiada 6 szuflad w tym jedną zamykaną na kluczyk. Jest pojemna i pomieści wiele ubrań, dokumentów, bądź drobiazgów. Mebel po pelnej konserwacji. 

 

Mebel ma prostą, zgeometryzowaną formę. Prostokątny korpus z 6 szufladami ustawiony jest na czterech wysokich, ustawionych pod delikatnym kątem, zwężających się nóżkach dodatkowo połączonych wspornikiem, w przeciwestwie do standardowych toczonych nog. 

 

Główną dekorację mebla stanową pary uchwytów rzeźbionych do wewnątrz. Mają niebanalny kształt, który dodatkowo podkreślono wypukłą, okalającą je linią.

 

Drewno ma piękny, ciepły, jasno-orzechowy odcień brązu.

 

Najważniejszymi założeniami projektów skandynawskich jest prostota i funkcjonalność połączona z komfortem użytkowania i najwyższą jakością użytych materiałów. Trzy podstawowe zasady skandynawskiego modernizmu to: KVALITET, FORM, FUNKTION (jakość, forma i funkcja) oraz dewiza: FORM FOLLOWS FUNCTION (forma podąża za funkcją).

Przytulność i swoboda są jednymi z głównych wyznaczników. Duński design bardzo mocno wynika z filozofii życia, przenikającej każdy jej aspekt - filozofia HYGGE,  która oznacza dążenie do wewnętrznej równowagi i szczęścia.

 

Wykonana jest z drewna tekowego, który jest gatunkiem bardzo trwałym, z dużą zawartością substancji oleistych i kwasu krzemowego, co sprawia, że nie nasiąka wodą i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz drewnojadów. Tek jest stosowany m. in. przy budowie jachtów i żaglowców. Pozostawione na zewnątrz, jest w stanie przetrwać  nawet kilkadziesiąt lat.

Komoda tekowa, Dania, lata 60. XX w.

3 600,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 150,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków