Mahoniowa komoda w stylu Biedermeier. Odznacza się klasyczna formą i dobrymi proporcjami i piękna okleina. Okleina mahoniowa wyróżnia się pięknym kolorem i bogatym usłojeniem. Mebel historyczny, z epoki, o bardzo dobrych - czystych cechach stylowych. Mebel po konserwacji.

 

Komoda z trzema  szufladami różnej wielkości.  Wspaniałe proporcje, każda z szuflad została przedzielona ozdobną, czarną listweką, co dodatkowo dynamizuje fasadę mebla. Szuflady zdobione dekoracyjnymi mosiężnymi kluczynami i  uchwytami z koluszkami. Zamykana na klucz, oryginalne i sprawne zamki.

 

Styl Biedermeier rozpowszechnił się w Europie Środkowej około 1815 roku i trwał do połowy XIX w. Przejawiał się głównie w meblarstwie, wzornictwie i wyposażeniu wnętrz. Stworzony w kręgach mieszczańskich pierwotnie miał wyrażać jego stosunek do świata.

 

Meble tego okresu były uproszczoną wersją francuskich mebli dyrektoriatu i stylu empire oraz angielskich mebli w stylach Adamów i Sheratona. Nacisk kładziono na funkcjonalność i wygodę, z reguły w projektach unikano ekstrawagancji. Umiarkowane zdobnictwo, podporządkowane użytkowości sprzętu, stosowanie gładkich powierzchni i dobre rzemieślnicze wykonanie to cechy charakterystyczne dla mebli w stylu Biedermeier.

Komoda Biedermeier. Mahoń. XIX w.

5 600,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 150,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość Szerokość 89 cm Wysokość 84 cm Głębokość 50 cm