Bardzo rzadki, nietypowy kilim z dekoracją o tematyce szachowej. W pięknej, stonowanej kolorystyce – szarości, rdzawych brązów i bieli.

 

Kilim o układzie poziomym – długiego chodnika, do eksponowania na ścianie, bądź na ziemi. Przedmiot wyjątkowy – posiada dekoracje figuralną, a co jeszcze ciekawsze o tematyce strategicznej, przedstawia, bowiem figury szachowe.

 

Kompozycję dzieli na pół idący przez całą długość kilimu pas kratownicy, który oddziela armię białych pionków – na górze, od armii czarnych (oddanych w odcieniach ciepłego brązu) – na dole. Kompozycja zróżnicowana została przez odmienne ustawienie pionków – na górze figury króla i królowej flankują 4 pionki oraz konie i wieże, na dole zaś królewskiej pary bronią konie, wieże i 4 pionki.

 

Uwagę przyciąga nie tylko tematyka, ale także wspaniała kolorystyka, łącząca klasyczne barwy, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Szlachetna, srebrna szarość i biel dopełniona została brązami w odcieniach ciepłego kasztana, oraz ciemniejszego szylkretu.

 

Wyrób polski, datowany na lata 60. XX wieku.

Kilim z dekoracją szachową. Lata 60. Polska

890,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków