Dwuosobowa kanapa w stylu Ludwika Filipa. Tapicerowana aksamitem w kolorze kanarkowym, tył kanapy również tapicerowany. Elementy drewniane politurowane, nogi toczone, dekoracyjnie profilowane. Zaplecek tapicerowany, posiada imponującą formę opartą na giętkiej, falującej linii i symetrii.

 

Kanapa posiada duże, wygodne siedzisko charakterystyczne dla mebli w stylu Ludwika Filipa.

 

Mebel po profesjonalnej renowacji

 

Styl Ludwika Filipa w meblarstwie i wnętrzach francuskich okresu romantyzmu obejmował lata panowania Ludwika Filipa I (1830-1848). We Francji styl ten stanowił przedłużenie stylu Restauracji – odpowiednika europejskiego Biedermeieru. 

 

W oryginalnym francuskim wydaniu stylu Ludwika Filipa pojawiają się tendencje historyzujące, w szczególności nawiązania do sztuki użytkowej epoki rokoka, ale także renesansu, czy baroku. We Francji styl ten cechowała różnorodność. W Europie Środkowej styl Ludwika Filipa występuje w nieco bardziej jednorodnej postaci.

 

Meble w stylu Ludwika Filipa kojarzone są przede wszystkim z kabriolowymi, czyli esowato wygiętymi nóżkami, krzywoliniowymi oparciami i podłokietnikami. Formy mebli stały się cięższe i masywniejsze od rokokowych, znaczenia ponownie nabrały formy reprezentacyjne. 

 

Do produkcji mebli chętnie wykorzystywano egzotyczne gatunki drewna (mahoń, heban, palisander), ale także europejski buk i gruszę. Meble najczęściej zdobiono snycerką. Bardzo lubiane były toczone detale.

Kanapa Ludwik Filip, tapicerowana aksamitem

7 690,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 0,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 300,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 142 cm
Wysokość całkowita: 97 cm siedziska: 41 cm
Głębokość całkowita: 62 cm siedziska: 53 cm