Radzieckie aparaty FED – 1 były kultowymi akcesoriami, które po II Wojnie Światowej podbiły serca wielu Polaków. Dziś obiekty te mają ogromną wartość kolekcjonerską i sentymentalną. jednak i młodzi ludzie z chęcią powracają do fotografii analogowej. W odróżnieniu od współczesnych aparatów cyfrowych tzw. „analogi”, które obrazy utrwalały na kliszy wymagały precyzyjnego doboru momentu, światła i kadrowania.

 

Ograniczona liczba klatek w kliszy nie pozwalała na przypadkowe ujęcia. Dlatego też zdjęcia wykonywane aparatami analogowymi mają w sobie pewną magię i ukazują zdolności fotografa. Również wywoływanie zdjęć wymagało konkretnych umiejętności. Wielu miłośników fotografii urządzało domowe ciemnie, w których godzinami wywoływano obrazy. Radziecki model FED – 1 produkowany był w latach 1932- 1955, bazując na niemieckiej technologii aparatów Leica, opracowanych w latach 20. XX wieku przez Oskara Barnacka. Metalowo - czarny aparat zaprojektowany został w surowej stylistyce, w której uwidaczniane były mechanizmy, nity i śruby.

Aparat fotograficzny FED-1, dalmierzowy, małoobrazkowy, obiektyw 50 mm f 3,5 o konstrukcji szpulkowej, Rosja, lata 50. XX w.

690,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków