Wykonane w masywie drzewa dębowego, detale okleinowane makasą. Siedziska tapicerowane bawełnianą surówką. Meble politurowane na połysk. Stan bardzo dobry.

Styl i indywidualny charakter projektu oraz proweniencja wskazują na pochodzenie mebli z kręgów Warsztatów Krakowskich, choć zastosowanie kolonialnego gatunku okleiny jakim jest makasa, wyklucza raczej to pochodzenie. Niemniej jednak klasa projektu stawia te krzesła wśród wybitnych projektów w stylu art deco. Indywidualne podejście, niespotykana forma oraz przemyślane i konsekwentnie realizowane w poszczególnych partiach powtarzające się elementy sprawiają, że jest to projekt unikatowy, a jego pomysłodawcą był wybitnym architektem.

Dodatkowym atutem kompletu autorskich krzeseł są kwestie techniczno - materiałowe. Są one wykonane z masywu drzewa dębowego technikami artystycznej stolarki. Tego typu meble z masywu były dosyć rzadkie, ponieważ surowiec ten był kosztowny. Zamiast masywu wykorzystywano jedynie dębową okleinę – której foszty – pocięte długie płaskie listwy miały grubość zaledwie kilku milimetrów. W ten sposób ekonomizowano ten cenny materiał. Długowieczność i okazały wygląd dębów od wieków sprawiały na ludziach duże wrażenie. Motyw żołędzi i gałązek dębu występuje w herbach królewskich i rycerskich od średniowiecza. Stosowano go także w emblematach mundurowych. Był symbolem siły, szlachetności i sławy. Dlatego też Rzym wieńczył swoich wybitnych obywateli za zasługi wieńcem z liści dębowych.

Komplet czterech krzeseł w stylu Art Deco to najwyższej klasy projekt, materiał i wykonanie. Dodatkową wartość stanowi polska proweniencja projektu.

Podana cena dotyczy jednego krzesła. Dostępne 4 szt.

Projektowane krzesła w stylu art deco, Polska, lata 30. XX w.

2 900,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 70,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 49,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 90,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 47 cm
Wysokość 90 cm
Głębokość 44, 5 cm