Niewielkich rozmiarów stolik o lekkiej, ażurowej konstrukcji i przejrzystej formie. Mebel bardzo trwały i solidny, a przemyślana konstrukcja przekłada się na jego stabilność. Blat kwadratowy, wyniesiony na czterech stosunkowo cienkich nóżkach. Wyjątkowy stolik posiada funkcjonalną dolną półkę, która pomieści książki, czasopisma i drobne przedmioty.

Stolik znanej marki Thonet, założonej przez niemiecko – austriackiego stolarza Michaela Thoneta, który stworzył pierwsze na świecie meble z drewnianych elementów giętych. Thonet rozpoczął swoje eksperymenty w latach 30. XIX w., a na początku lat 40. XIX w. uzyskał patent technologiczny w Paryżu. Dzięki uznaniu kanclerza Austrii, przeniósł się do Wiednia, gdzie od 1849 roku rozpoczął masową produkcję mebli techniką gięcia prętów drewnianych. Do produkcji mebli Thonet używał głównie drewna bukowego.

Mebel zachowany w stanie bardzo dobrym, świetnie skomponuje się z innymi meblami marki Thonet, np. z fotelem lub krzesłem. Taki zestaw świetnie sprawdzi się jako wyposażenie  przytulnego kącika do czytania.

Stolik Thonet z dolną półką, drewno bukowe bejcowane i politurowane na połysk. Austria. Pocz. XX w.

1 890,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 85,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 60,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 95,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 40 cm
Wysokość 75 cm
Głębokość 40 cm