Maszyna do szycia ze stolikiem firmy Gritzner. Urządzenie w pełni sprawne, posiada oryginalny zestaw części i instrukcję obsługi. Maszyna zdobiona przepięknymi kwiatowymi wzorami w stylu secesyjnym. Oryginalny stolik o solidnej konstrukcji, z czterema małymi szufladkami na przybory krawieckie prezentuje się bardzo stylowo. Ażurowe nogi stolika oraz mechanizm napędzający maszynę  wykonane z żeliwa. Prezentowana maszyna posiada dużą wartość kolekcjonerską.


Niemiecka firma Gritzner to jeden z gigantów produkcji maszyn do szycia. Założona przez Maxa Gritznera w 1872 roku przez lata działalności wyprodukowała niezliczoną ilość maszyn do szycia. Wyroby tej marki ceniono za najlepszą, niemiecką jakość oraz piękne wzornictwo.

Maszyna Maszyna

Wynalazcą współcześnie znanej maszyny do szycia jest Amerykanin Izaac Merritt Singer., który w połowie XIX wieku, podczas majsterkowania przy maszynie do szycia firmy Lerwo&Blodgett wpadł na kilka pomysłów, które miały unowocześnić używane wówczas urządzenia. Jego projekt zrewolucjonizował życie milionów ludzi, umożliwił również produkcję ubrań na masową skalę, a Singerowi i jego późniejszej fabryce zapewnił ponadczasową sławę.

Zabytki techniki takie jak maszyny do szycia od lat fascynują pasjonatów i kolekcjonerów prywatnie zajmujących tą tematyką.  Maszyny gromadzone są również w muzeach, np. w londyńskim muzeum The Crafty Sewer, a w Polsce w prywatnym muzeum Maszyn do Szycia Władysława Wojciechowskiego w Komornikach.

Maszyna Maszyna

Maszyna do szycia ze stolikiem firmy Gritzner. Sygnowana znakiem producenta. Stolik drewniany, bejcowany na ciemny kolor, nogi żeliwne. Niemcy. Koniec XIX w.

900,00 PLN
1 100,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 600,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 300,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 800,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków