Palisandrowy pomocnik do biurka Art Deco. Projekt i wykonanie: PIOTR KUDELSKI. Polska, lata 30. XX w.

Stylowy mebel wykonany w jednej z najlepszych firm meblarskich okresu międzywojennego - Piotra Kudelskiego. Pomocnik to mebel bardzo funkcjonalny, przeznaczony do dostawienia do biurka, aby w ten sposób powiększyć jego powierzchnię użytkową. Złożony jest z szuflady, jednej zamykanej szafki oraz kilku półek otwartych. Dodatkowe szafki pomieszczą wszystkie drobiazgi, książki i dokumenty, których nie brakuje w żadnym biurze ani gabinecie. Mebel świetnie sprawdzi się również jako samodzielna półka.

Artystyczna Wytwórnia Mebli Piotra Kudelskiego została założona na początku ubiegłego stulecia, tj. w 1917 r. Od tego czasu firma specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy mebli w stylu Art Deco. Każdy przedmiot powstawał w jednym egzemplarzu z projektu, co gwarantowało dużą wartość ekonomiczną i artystyczną. Meble sygnowano metalową tabliczką umieszczaną na wewnętrznej stronie drzwi.

Palisandrowy

Mebel przyciąga uwagę piękną, ozdobną okleiną o bogatym usłojeniu. Tego rodzaju zdobienia prostych mebli o zgeometryzowanej bryle są charakterystyczne dla okresu międzywojennego. Pomocnik cechuje również stolarka na najwyższym poziomie.

Wyjątkowy mebel doskonale zaprezentuje się w każdym wnętrzu inspirowanym międzywojennym stylem Art Deco.

Wymiary: Wys. 67 cm, szer. 70 cm, gł. 50 cm

Palisandrowy pomocnik do biurka Art Deco. Projekt i wykonanie: PIOTR KUDELSKI. Polska, lata 30. XX w.

8 000,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków