Autor mebla to jeden z najwybitniejszych ebenistów austriackich I poł. XX w. Rozpoznawalny styl polegający na fantazyjnych intarsjowanych obrazach w stylu art deco stanowiących główną dekorację centralnych partii mebla. Zdarzało się, że niektóre meble Fritz Gross (1895 – 1969) sygnował i datował w intarsjowanym obrazie.


Luksusowy mebel był projektowany na indywidualne zamówienie, co gwarantowało i jego niepowtarzalność i wyjątkowość. Egzemplarz ten to  unikat. Mebel nie tylko ze względu na bogactwo technik ebenistycznych, ale i luksusowe materiały, oraz fantazyjne cechy stylowe był dedykowany dla indywidualnych klientów. Meble tego typu charakterystyczne są dla rezydencji zlokalizowanych w Los Angeles i Miami i mają wymiar cosmopolityczny, niemniej jednak egzemplarz ten powstał w Wiedniu.

Na uwagę zasługuje mistrzowskie wykonanie intarsji pejzażowej z wielu gatunków oklein. Górna część barek z drzwiami w formie klapy otwieranej do przodu. Wnętrze wyposażone w półkę. Dolna partia stanowi dwudrzwiową szafkę, która pomieści naczynia i kieliszki niezbędne do serwowania alkoholi i innych napojów zgromadzonych w górnej części bufetu. Obie części zamykane na klucz.
 

 

 

Sekretera projektowana przez Fritza Gross'a. Ebenistyka. Intarsja malarska. Austria. Lata 30 XX w.

32 000,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 400,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 500,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Długość 50 cm
Szerokość 100 cm
Wysokość 130 cm