Wyjątkowy, funkcjonalny stolik o lekkiej, ażurowej konstrukcji i przejrzystej formie. Mebel bardzo trwały i solidny, a przemyślana konstrukcja przekłada się na jego stabilność.  Często łączony w zestaw z fotelami lub krzesłami marki Thonet.

Stolik znanej marki Thonet, założonej przez niemiecko – austriackiego stolarza Michaela Thoneta, który stworzył pierwsze na świecie meble z drewnianych elementów giętych. Thonet rozpoczął swoje eksperymenty w latach 30. XIX w., a na początku lat 40. XIX w. uzyskał patent technologiczny w Paryżu. Dzięki uznaniu kanclerza Austrii, przeniósł się do Wiednia, gdzie od 1849 roku rozpoczął masową produkcję mebli techniką gięcia prętów drewnianych. Do produkcji mebli Thonet używał głównie drewna bukowego.

Stolik przyciąga uwagę głównie swoją prostą, oszczędną formą o owalnym blacie wyniesionym na czterech wąskich, prostych nogach, w połowie przedzielonych dodatkową półką. Ciemna politura w kolorze palisandru oraz widoczne usłojenie, przydają meblowi elegancji. Stolik jest niezwykle funkcjonalny dzięki zamontowanej śródpółce, na której z powodzeniem zmieszczą się czasopisma lub książki.

Owalny stolik Thonet ze śródpółką, drewno bukowe, bejcowane na palisander i politurowane na połysk. Austria. Pocz. XX w.

2 290,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków