Ciekawy projekt mebla wzbogacony dekoracyjną okleiną.

Czterodrzwiowy masywny korpus kredensu spoczywa na nogach skomponowanych z płozy usytuowanej na dodatkowej kwadratowej podporze.   Architekt projektujący mebel chciał uzyskać efekt lekkości masywnego mebla.

W górnej części bufetu nadstawa z przeszklonymi drzwiczkami w części centralnej. Oraz bocznymi półkami powyżej masywnych wolut spoczywających bezpośrednio na blacie.  Wewnątrz mebla w centralnej części półki, a po bokach głębokie, pakowne szuflady.

Okres międzywojenny postawił na wyjątkowość mebli nie tylko jeśli chodzi o ich architekturę, ale i urozmaicone, wyszukane i wzorzyste okleiny układane w piękne kompozycje. Również  stolarka stała na najwyższym poziomie. Takie meble były spotykane w okresie międzywojennym w willach i kamienicach. Stanowiły o dobrym sytuowaniu rodziny. Do dziś takie meble znajdują się w mieszkaniach spadkobierców  krakowian dając powód do dumy i pretekst do familijnych wspomnień.

Okleina orzech mazer i orzech polski, mebel w stanie bardzo dobrym, po remoncie polegającym na politurowaniu spatynowanej powierzchni. Pochodzi z mieszkania krakowskich lekarzy.

Kredens ze względu na swoje gabaryty, urodę jak i krakowski charakter grał jako rekwizyt w filmie pt. „Czerwony Pająk (2013) w którym jedną z głównych ról zagrała Małgorzata Foremniak. http://www.filmweb.pl/film/Czerwony+paj%C4%85k-2013-677578

 

Bufet art deco. Orzech polski. Polska. Lata 30 XX wieku.

9 600,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Długość 200 cm
Szerokość 57 cm
Wysokość 131 cm