Autor mebla to jeden z najwybitniejszych ebenistów austriackich I poł. XX w. Rozpoznawalny styl polegający na fantazyjnych intarsjowanych obrazach w stylu art deco stanowiących główną dekorację centralnych partii mebla. Zdarzało się, że niektóre meble Fritz Gross (1895 – 1969) sygnował i datował w intarsjowanym obrazie.


Luksusowy mebel był projektowany na indywidualne zamówienie, co gwarantowało i jego niepowtarzalność i wyjątkowość. Egzemplarz ten to  unikat. Mebel nie tylko ze względu na bogactwo technik ebenistycznych, ale i luksusowe materiały, oraz fantazyjne cechy stylowe był dedykowany dla indywidualnych klientów. Meble tego typu charakterystyczne są dla rezydencji zlokalizowanych w Los Angeles i Miami i mają wymiar cosmopolityczny, niemniej jednak egzemplarz ten powstał w Wiedniu.

Na uwagę zasługuje mistrzowskie wykonanie intarsji pejzażowej z wielu gatunków oklein. Górna część barek z drzwiami w formie klapy otwieranej do przodu. Wnętrze wyposażone w półkę. Dolna partia stanowi dwudrzwiową szafkę, która pomieści naczynia i kieliszki niezbędne do serwowania alkoholi i innych napojów zgromadzonych w górnej części bufetu. Obie części zamykane na klucz.
 

 

 

Bufet projektowany przez Fritza Gross'a. Ebenistyka. Intarsja malarska. Austria. Lata 30 XX w.

32 000,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Długość 50 cm
Szerokość 100 cm
Wysokość 130 cm