Czarno-biała fotografia upamiętniająca wydarzenia z 11 września 2001. Zdjęcie stanowi swoisty memoriał, ukazując tragiczne i niezwykle istotne dla amerykanów wydarzenie.

 

W serii zdjęć Raymond Adams składa hołd poległym w zamachu tytułując zdjęcia strefy zero – Ground of Heroes. Ukazując zniszczenia i gruzy jednocześnie ukazuje symboliczną zmianę i piętno pozostawione w świadomości nowojorczyków, ale i świadomości całego świata. Staje się świadkiem wydarzeń historycznych – rejestrując zniszczenia i powolną odbudowę World Trade Center i memoriału 11 września.

 

Fotografia ukazuje stan z listopada 2004 roku – uporządkowany teren, z nową zabudową, przygotowany do dalszego przekształcenia, budowy nowych wieżowców i memoriału.

 

Autorska technika odbitki pozwoliła na doskonałe oddanie walorów zdjęcia – doskonałego wysycenia czerni, subtelnych przejść tonalnych z wieloma półtonami aż do czystej bieli. Doskonale widoczne są najmniejsze detale, niezwykła ostrość konturu. Raymond Adams odznacza się nie tylko mistrzostwem w wyborze kadru, ale także w samej technice.

 

Fotografia oprawiona w indywidualnie zaprojektowaną ramę z szerokim, białym passe partout, które podkreśla walory dzieła.

Nowy Jork. Ground of Heroes. December 2001. Raymond Anderson. Fotografia artystyczna.

1 190,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 35x45 cm