Wysokiej jakości art print stanowi odbitkę cenionego albumu przedstawiającego XIX-wieczne warzywa. Oprawiony w indywidualnie zaprojektowaną ramę. Grafika stanowi 9 kartę słynnego Albumu Vilmorin.

Prezentowana ilustracja wyróżnia się ze względu na swoje walory estetyczne. Zwraca uwagę wyczucie form i kolorów artysty. Delikatnie fioletowe zabarwienie rzepy, groszkowo-zielone, zwijające się listki, czy subtelny światłocień na różyczkach kalafiora. – są to elementy świadczące o wysokim poziomie twórcy.

 

 

Album Vilmorin zatytułowany Les Plantes potageres (Ogród warzywny) to  wybitne dzieło ikonografii agro-botanicznej, zawierające 46 wspaniałych, barwnych rycin stworzonych przez 15 malarzy, w większości wykształconych nie tylko w sztuce malarskiej, ale także przyrodniczej, w szkole znajdującej się w dawnych ogrodach królewskich w Paryżu.

 

Rycinywięc nie tylko pięknym przykładem grafiki, ale także źródłem wiedzy na temat ewolucji odmian i dawnych owoców i warzyw.  

Album powstał na zlecenie kompanii Vilmorin-Andrieux & Co. Firmę w XVIII wieku założyli: Philippe Victoire de Vilmorin oraz Pierre Andrieux, którzy wnieśli ogromny wkład w rozwój botaniki i agronomii tego czasu.

Grafika będzie doskonałą ozdobą kuchni, a także prezentem dla znawcy lub fascynata botaniki.

Grafika botaniczna - ikonografia warzyw ,,Les Plantes potageres" karta 9 z kolekcji Villmorin, Francja II pol. XIX w.

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 42 x 52,5 cm