Pomniejszony model Ziemi umieszczony na osi, która kątem nachylenia odpowiada osi ziemskiej. Na powierzchni kuli odwzorowana polityczna mapa Ziemi przedstawiająca stan z roku 1939.


Globus wpisuje się w nurt Art Deco, co zawdzięcza stylowej stopie połączonej bezpośrednio z pałąkiem przytrzymującym kulę ziemską. Stopa o zgeometryzowanej, syntetycznej formie, charakterystycznej dla stylu Art Deco, wykonana z drewna dębowego

 

Globus pochodzi z roku 1939, na co wskazuje sygnatura przedmiotu.

 

Globusy produkowane są przez różne wydawnictwa kartograficzne. Prezentowany egzemplarz sygnowany jest logiem i nazwą producenta: DIETRICH REIMERS ERDGLOBUS herausgegeben von dem Kartogr. Institut des Verlagshandlung von Dietrich Reimer (ANDREWS u. STEINER), Berlin 1939.

 

Poniżej sygnatury wyjaśnienie oznaczeń na mapie oraz skala.

 

Wydawnictwo Columnus zostało założone w 1909 r. przez braci Oestergaard. Przez lata był to wiodący producent globusów na skalę światową.

 

Dodatkowe informacje na sygnaturze: BEARBEITET VON OBERREALSCHULDIREKTOR Dr. R. NEUSE; NEUREVIDIERT VON KARTOGRAPH C. LUTHER

 

Nazwa globus pochodzi od łacińskiego słowa globus oznaczającego kulę. Pierwszy globus Ziemi został wykonany około 150 p.n.e. przez Greka, Kratesa z Mallos.

Globus w stylu Art Deco. Sygn. DIETRICH REIMERS ERDGLOBUS. Niemcy 1939.

3 150,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość podstawy: 34 cm x 21 cm
Wysokość 40 cm
Średnica 35 cm