Pomniejszony model Ziemi umieszczony na osi, która kątem nachylenia odpowiada osi ziemskiej. Na powierzchni kuli odwzorowana polityczna i fizyczna mapa Ziemi pochodząca z początku lat 40. XX w.
 
Globus wpisuje się w nurt Art Deco, co zawdzięcza stylowej stopce wykonanej z bakelitu(?) w kolorze brązowym. Stopa o zgeometryzowanej, syntetycznej formie. Standardowa kula ziemska przytrzymywana przez metalowy pałąk.

 

Globus pochodzi z początku lat 40. XX w. Duża rzadkość na rynku antykwarycznym.

 

Globusy produkowane są przez różne wydawnictwa kartograficzne. Prezentowany egzemplarz sygnowany jest logiem i nazwą producenta: COLUMBUS VERLAG PAUL OESTERGAARD K.G., BERLIN – LICHTERFELDE 1941

 

Wydawnictwo Columnus zostało założone w 1909 r. przez braci Oestergaard. Przez lata był to wiodący producent globusów na skalę światową.

 

Dodatkowe informacje na sygnaturze: BEARBEITET VON OBERREALSCHULDIREKTOR Dr. R. NEUSE; NEUREVIDIERT VON KARTOGRAPH C. LUTHER

 

Nazwa globus pochodzi od łacińskiego słowa globus oznaczającego kulę. Pierwszy globus Ziemi został wykonany około 150 p.n.e. przez Greka, Kratesa z Mallos.

Globus w stylu Art Deco. Sygn. COLUMBUS ERDGLOBUS. Niemcy, lata 40. XX w.

2 850,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 45 cm
Średnica kuli: 35 cm podstawy: 23 cm