Antyczne fotele stanowiące przepiękny przykład polskiego stylu Biedermeier. Oryginalne, XIX-wieczne fotele odznaczają się szlachetnymi materiałami wykonania i dekoracyjną, lekką formą typową dla tego stylu. Świetne rzemieślnicze wykonanie i snycerskie zdobienia rzeźbione w drewnie i wykonane w technice intarsji. Drewniana konstrukcja z okleiną o głębokim odcieniu brązu. Politura na połysk. Siedziska tapicerowane oliwkowo-złotą tkaniną we wzór romby. Fotele pochodzą z polskiego dworu.
Fotele po profesjonalnej renowacji. Dostępne 2 szt. Cena dotyczy jednej sztuki.
Biedermeier to termin stosowany głównie w odniesieniu do meblarstwa i wyposażenia wnętrz mieszczańskich w pierwszej połowie XIX wieku. Rozpowszechniony w Europie Środkowej dotarł także do Polski. Meble biedermeierowskie charakteryzuje elegancka prostota oraz wygoda i solidność konstrukcji. Ornamentyka jest powściągliwa, często ogranicza się do stylizowanych elementów geometrycznych oraz intarsji. Największym wynalazkiem twórców biedermeierowskich jest tapicerka ze sprężynami, która znacząco zwiększyła komfort użytkowania siedzisk. Pomysł ten opatentował w 1822 wiedeński tapicer - G. Junig.
Fotele w stylu Biedermeier, Polska, XIX w.
| Wysyłka kurierem (Europa) | 100,00 PLN |
| Wysyłka kurierem (Polska) | 79,00 PLN |
| Wysyłka kurierem (USA) | 120,00 PLN |
| Odbiór w salonie | 0,00 PLN |
| Miasto | Kraków |
Szczegóły produktu
| Szerokość | 57 cm |
| Wysokość | całkowita: 96 cm siedzisko: 50 cm |
| Głębokość | 55 cm |

-780x780.jpg)
-200x200.jpg)
-200x200.jpg)
-200x200.jpg)
