Fotel słynnej marki Lloyd Loom, wykonany z bardzo mocnego i wytrzymałego tworzywa wyglądem przypominającego wiklinę. Tworzywo to zostało wynalezione w 1917 r. przez Marshalla Burnsa, założyciela marki Lloyd Loom. Marshall Burns opatentował metodę wytwarzania lakierowanego, tkanego papieru skręconego wokół stalowego drutu stanowiącego wzmocnienie konstrukcji.

 

Fotel w kolorze zielonym. Posiada wygodne sprężynowe siedzisko tapicerowane aksamitną tkaniną.

 

Splot powstały z opracowanego przez Marshalla Burnsa materiału jest gładki w dotyku, nie ma ostrych krawędzi, które mogą zaczepić ubranie, nie zgina się, nie zniekształca, ani nie skrzypi, gdy jest używany. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały, a swoją jakością przewyższa wiklinę. Może być malowany natryskowo dowolnym kolorem, dzięki czemu meble Lloyd Loom mogą być wykorzystywane w wielu aranżacjach wnętrz.

 

Opracowanie tworzywa Lloyd Loom zrewolucjonizowało przemysł meblowy w całej Europie i Ameryce, a także przyczyniło się do stworzenia wielu klasycznych projektów krzeseł, kanap i stołów.

 

Szczytowy okres popularności mebli Lloyd Loom przypadał na lata 30. W XX w. meble tej marki często wykorzystywano w znanych hotelach, restauracjach, na lotniskach, w obiektach sportowych i herbaciarniach, a także na pokładach statków wycieczkowych i oceanicznych.

 

Obecnie meble Lloyd Loom uważane są za projekty kultowe, stanowią synonim luksusu. Wyroby tej marki charakteryzują się wysoką jakością wykonania, ergonomią i elegancją. Meble Lloyd Loom pojawiają się na aukcjach znanych domów aukcyjnych.

Fotel Lloyd Loom, zielony, siedzisko tapicerowane, na sprężynach

585,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków