Fotel 366 to ikona polskiego designu okresu PRL. Wyróżnia go rozpoznawalny projekt znany z historii polskiego wzornictwa.

 

Słynny fotel został zaprojektowany w 1962 roku przez polskiego projektanta wnętrz i mebli Józefa Mariana Chierowskiego. Wyprodukowany w Dolnośląskiej Fabryce Mebli w Świebodzicach.

 

Fotel posiada prostą, modernistyczną formę. Składa się z tapicerowanego siedziska połączonego z oparciem oraz drewnianych, zwężających się ku dołowi nóżek bezpośrednio połączonych z podłokietnikami o wyoblonym, organicznym kształcie łuski, typowym dla stylu lat 60. 

 

Fotel jest bardzo ergonomiczny i wygodny, gdyż ówczesne projekty mebli w dużej mierze koncentrowano na użytkowniku. Dzięki niewielkim rozmiarom mebel doskonale wpasowywał się we wnętrza ówczesnych mieszkań, idealnie spełniając potrzeby klientów.

 

Wszystkie te cechy sprawiły, że fotel Chierowskiego stał się hitem sprzedażowym doby PRL – wyprodukowano ponad milion jego egzemplarzy. Mebel przez ponad 20 lat nie schodził z linii produkcyjnych.

 

Fotele w stanie idealnym, po profesjonalnej konserwacji.

 

Indywidualnie dobrana tapicerka w kolorze w ciemny turkus/morski

 

 

Fotel 366, proj. J. Chierowski. Polska, lata 60. XX w.

1 290,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków