Figurka dziewczyny w rozwianej sukni w stylu mody XVIII w. Dziewczyna być może ukazana jest w momencie przeglądania się w lustrze podczas toalety. Opiera się tyłem o pień drzewa. Ręce ma lekko uniesione, ogląda się za siebie. Prawą nogę ma wysuniętą w przód, co nadaje jej pozie większej dynamiki.

 

 

Włosy dziewczyny są upięte nieregularnie z tyłu głowy. Suknia dziewczyny skupia w sobie całe poruszenie zawarte w figurce: jest niedbale rozwiana, tak, że ukazuje wysuniętą nogę powyżej uda. Z lewego ramienia dziewczyny osuwa się kawałek tkaniny, odsłaniając nagie ciało.

 

 

W sukni dziewczyny w ciekawy sposób połączono kolory: pomarańczowy, soczysty fiolet i łagodny odcień miętowej zieleni. Suknia jest ręcznie malowana w drobne kwiaty ze złoceniami.

 

Figurka prawdopodobnie z końca XIX wieku. Na spodzie sygnatura wytwórni niemieckiej. Brak elementu (lusterka?) w rękach dziewczyny.

 

 

Figurka jest wykonana z gatunkowej porcelany najlepszej jakości. Jest dobrze szkliwiona, a sama masa porcelanowa zawiera dużo glinki kaolinowej. Dzięki temu powstaje porcelana o bardzo gęstej gramaturze, ciężka i twarda. Materiał o takich właściwościach pozwala na mistrzowską precyzję w kształtowaniu najmniejszych szczegółów. Figurki tej klasy prezentują najwyższą jakość materialną i artystyczną.

Figurka dziewczyny w kwiecistej sukni, porcelana, Turyngia po 1890 r.

950,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 12,5 cm