Oryginalna etykieta słynnej Herbaty z Wieżą SZARSKIEGO. Etykieta w kolorze srebrnym, z tłoczonymi literami oraz tłoczonym i złoconym przedstawieniem chińskiego budynku z wieżą.

 

Herbata z Wieżą sprzedawana była w sklepie kolonialnym prowadzonym przez jedną ze słynnych krakowskich rodzin kupieckich – rodzinę Szarskich.

 

Rodzina pochodzenia żydowskiego, pierwotnie nosząca nazwisko Feintuch osiedliła się w Wolnym Mieście Krakowie w XIX w. Dwóch synów Marcina Feintucha (protoplasty rodu) – Stanisław i Leon August zmieniło nazwisko na Szarki. Nazwisko wywodziło się od nazwy Szarej Kamienicy, w której mieszkała rodzina Feintuch.

 

Stanisław Szarski założył firmę kupiecką. Początkowo w sklepie prowadzonym w Kamienicy Szarej przy Rynku Głównym w Krakowie sprzedawano niemal każdy towar. Później, za sprawą kolejnego właściciela z rodu, Henryka Szarskiego, firma została rozbudowana, a sprzedawane artykuły ograniczono do artykułów kolonialnych, głównie kawy i herbaty. W piwnicach kamienicy mieścił się magazyn, w którym pakowano słynną Herbatę z Wieżą sprowadzaną z Indii. Funkcjonowała tam również palarnia kawy.

 

Etykieta oprawiona w ramę.

Reklama herbat SZARSKIEGO. Tłoczona i złocona.

650,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 42,5 x 32,5 cm