Rzeźba wykonana z brązu, przedstawia niemal nagiego męzczyznę w przepasce na biodrach i tarczą w dłoni. Wojownik przedstawiony jest w konwencji realistycznej. Posiada charakterystycznie ufryzowane włosy oraz egzotyczne rysy twarzy. Uchwycenie takich cech świadczy o kunszcie artysty wykonującego rzeźbę oraz o umiejętności wprawnej obserwacji natury.

 

Wysoki poziom umiejętności artysty rzeźbiarza zdradza również dynamiczne ułożenie ciała wojownika – noga i ręka uniesione wysoko do góry. Dużą trodność i wyzwanie dla rzeźbiarzy już od sarożytności stanowiło zakomponowanie i wyważenie rzeźby w taki sposób, aby stała samodzielnie. Z tej przyczyny w rzeźbach antycznych pojawiają się elementy pełniące rodzaj podpórki np. fragment skały, czy kolumny, czego przykłądem może być Dyskobol autorstwa Myrona, czy Doryforos autorstwa Polikleta.

 

Prezentowana rzeźba mimo trudnego ułożenia ciała postaci wyważona została bezbłędnie.

 

Dynamizm przedstawienia wyrażany jest nie tylko poprzez ułożenie ciała, ale również mimikę twarzy, która doskonale oddaje emocje.

 

Odlew z brązu w technice wosku traconego to kosztowny materiał jak i technika, dlatego rzeźby gabinetowe z brązu są tak cenione i poszukiwane przez koneserów sztuki. 

Wojownik, rzeźba w brązie.

1 100,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków