Dzbanek z pokrywką wykonany w Wiedeńskiej Manufakturze Porcelany. Wyjątkowa uroda dzbanka podkreślona została złoceniami i zdobieniami w formie ręcznie malowanych kwiatów. Zdobienia rozmieszczone są na brzuścu i przykrywce dzbanka. Naczynie wykonane ze szlachetnego materiału – porcelany, która zwana była niegdyś przez Europejczyków „białym złotem”.

 

Dzbanek pochodzi z okresu, w którym wiedeńska porcelana osiągnęła najwyższy poziom artystyczny (od lat 80. XVII w do pierwszej dekady XIX w.) Wówczas Manufakturą kierował wówczas K. Sorgental.

Dzbanek posiada walory estetyczne, artystyczne i kolekcjonerskie.

 

Kolekcjonowanie wyrobów znanych wytwórni porcelany jest jednym z najbardziej popularnych tematów kolekcjonerskich. W zdobywaniu coraz to lepszych egzemplarzy  pomocne są leksykony i katalogi znaków porcelany, a także katalogi aukcyjne znanych domów np. Christie’s,  Sotheby’s, Dorotheum.  Także muzea polskie jak i zagraniczne szczycą się  wyjątkowymi eksponatami, które często są publikowane w katalogach zbiorów. Najlepsze egzemplarze nabywane są na aukcjach i prestiżowych targach sztuki, np. Cologne Art Fairs.

Dzbanek porcelanowy, ręcznie malowany, Wiedeńska Manufaktura Porcelany, ok. 1806.

2 800,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 24 cm