Grafika prezentuje strój damski charakterystyczny epoki klasycyzmu. Miedzioryt na papierze czerpanym, lawowany akwarelą.  Grafika wykonana w  20.  XIX wieku, stanowiła część większej publikacji z cyklu “Costumes Parisiens”,  popularnego w w tym czasie katalogu ilustrującego paryską modę. W XIX wieku źródłem wiedzy na temat ówczesnej mody były magazyny mód ilustrowane oryginalnymi grafikami prezentującymi garderobę na różne pory dnia i roku, a także akcesoria mody używane w zależności od okoliczności. Grafikę wzbogacono o dokładny opis  w języku Francuskim, stroju i materiał z jakich został on wykonany.

 

Na uwagę zasługuje  szczegółowo odwzorowany strój i akcesoria  z epoki.  Piękną suknię zdobi duża biała kryza, chusta i wspaniały kapelusz o rozbudowanej formie, podtrzymywany za pomocą ozdobnych wstążek, lub pasmanterii. Towarzyszy mu aplikacja  z  jedwabnych kwiatów.

 

Dziś grafiki zyskały ozdobny, dekoracyjny charakter, niemniej jednak nadal stanowią ważne źródło ikonograficzne pozwalające poznać dawną modę, akcesoria, a także obyczaje.

Costume Parisien. Moda ok 1820,. Wg. Horace Vernet'a.

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków