Świecznik o prostej, modernistycznej formie wykonany z chromowanego, błyszczącego metalu.

 

Charakteryzuje go wyważona, uproszczona konstrukcja. Zrezygnowano ze zbędnej ornamentyki na rzecz wyeksponowania formy i surowego materiału o pięknie błyszczącej powierzchni.

 

Gruby, rurowaty trzon osadzono na niewielkiej, okrągłej stopce. Do niego dołączono dwa symetrycznie, elegancko wygięte, cieńsze ramiona podtrzymujące kielichowe profitki z brzegiem naśladującym kształt stopki.

 

Modernizm charakteryzowało nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. 


 
Prąd ten zapoczątkowany został prozaicznymi postulatami higieny. Bogato zdobione przedmioty w stylu secesyjnym i eklektycznym trudno było utrzymać w czystości ze względu na osiadający kurz i gromadzącą się wilgoć. W ramach realizowania racjonalnych postulatów pozbywano się z wnętrz mieszkalnych obiektów takich jak dywany, wiszące na ścianach makatki i kilimy, obrusy i bibeloty. Od tej pory budynki i meble projektowane były w oparciu o geometryczna bryłę, a nie dekoracyjny ornament. Te same zasady zaczęły determinować formy przedmiotów użytkowych.

Chromowany świecznik trójramienny

440,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków