Sporej wielkości ozdobna broszka w kształcie motyla. Znanej i cenionej, brytyjskiej marki tworzącej biżuterię kostiumową – BUTLER & WILSON. Sygnowana na odwrocie.

 

 Bogatą, filigranową formę, w całości pokrywają drobne cyrkonie. Dodatkowo, większe kamienie ozdobne tworzą korpus, główkę i czułki, oraz dekorują motyle skrzydła.

Broszka przykuwa uwagę niezwykłą ozdobnością i swoim rozmiarem.

 

Butler & Wilson jest jedną z najsłynniejszych marek costume jewellery, cieszącą się długą historią i popularnością. Wyroby marki charakteryzują mocne, wyraziste projekty, oraz jakość materiałów i wykonania. Biżuterię Butler & Wilson doceniają największe gwiazdy i znane osobistości takie jak: Beyonce, Rita Ora, czy sama Księżna Kate. Klasa biżuterii, oraz ranga marki pozwoliły na nazwanie jej projektów „kostiumami królewskimi” – jak pisał o nich brytyjski Vogue.

 

Wzory biżuterii kostiumowej były opracowywane przez słynnych projektantów, projektantki i domy mody. Często nawiązywały do najpiękniejszych projektów biżuterii marek takich jak Cartier czy Tiffany & Co. XX-wieczna biżuteria kostiumowa odznaczała się wysoką klasą artystyczną, wysokiej jakości materiałami wykonania i najczęściej powiększoną, przyciągającą uwagę skalą.  Do popularyzacji biżuterii kostiumowej  przyczyniła się kinematografia – tego rodzaju ozdoby w latach 40. I 50. XX w nosiły największe gwiazdy Hollywood. W XX w. efektowna biżuteria kostiumowa stanowiła dopełnienie modowej stylizacji, natomiast biżuteria wykonywana ze szlachetnych kruszców i kamieni najczęściej była traktowana jako lokata kapitału i trzymana w bezpiecznym miejscu.

Duza brosza z motylem. Biżuteria kostiumowa. Sygn. BUTLER & WILSON

490,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 12 cm x 5,5 cm