Luksusowe biurko gabinetowe wykonane w stylu Art Deco. Pięknie fornirowane różą i palisandrem. Wspaniały reprezentacyjny  mebel, którego zadaniem jest wywołanie wrażenia zachwytu. Uroda mebla oparta głownie na geometrycznej bryle i ekskluzywnych materiałach użytych do jego wykonania.

 

Składa się z bocznych elementów – szafek, stanowiących podpory dla dużego blatu. W tych podporach znajdują się szuflady oraz szafka, sam blat stanowi imponującą powierzchnię do pracy. Ogromna tafla bladu w całości fornirowana palisandrem.  Prosta forma, ale imponujące gabaryty, mocna zdecydowana struktura, została ozdobiona przepięknym fornirem, który na dużej powierzchni zyskuje rysunek usłojenia. Dodatkowo elementem dekoracyjnym jest intarsjowana opaska wokół szuflad, jaśniejszego koloru, która dodaje całości wyjątkowego charakteru. Dzięki niej świetnie prezentują się narożnik mebla. Biurko spoczywa na dwóch nogach.

 

Mebel ten stanowił istotny element prezentacji jego właściciela. Choćby ilość zużytego forniru do wyprodukowania takiego mebla świadczył o jego kosztowności oraz o tym, że był to wybitny i ekskluzywny projekt.

 

Styl Art Deco stał się synonimem złotego okresu w polskim meblarstwie.  Dzieła z tego czasu charakteryzowały się geometryzacją i syntetycznym ujęciem form. Poszukiwano piękna w formie przedmiotu użytkowego.  Polscy artyści m. in. Karol Tichy czy Wojciech Jastrzębowski tworzyli w tym czasie wybitne projekty przedmiotów użytkowych i mebli. Art deco to styl polskiej inteligencji okresu dwudziestolecia międzywojennego. Polskich lekarzy, prawników, architektów.

Palisander to egzotyczny i kosztowny gatunek drewna, który obecnie posiada status gatunku chronionego. Charakteryzuje się dużą twardością. Posiada walory jakościowe i dekoracyjne.  W meblarstwie stosuje się zazwyczaj cienkie foszty fornirowe jako okleinę. Materiał ten jest ponad dziesieciokrotnie droższy niż popularny dąb.

Biurko gabinetowe. Art Deco. Fornirowane różą i palisendrem. Polska. Lata 30.

12 000,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 172 cm
Wysokość 82 cm
Głębokość 80 cm