Obraz o tematyce marynistycznej, wykonany w tradycyjnej technice malarstwa olejnego. Przedstawia widok nadbrzeża z łódkami.

 

Na pierwszym planie przedstawiona niedużych rozmiarów łódka, za którą widoczne są kolejne łodzie ustawione na plaży. Znaczną część pola obrazowego zajmuje morze, które w linii horyzontu płynnie przechodzi w partię wieczornego nieba. W oddali widoczna sylwetka płynącej łodzi, która zmierza do brzegu.

 

Diagonalne usytuowanie łodzi i linii nadbrzeża dodaje kompozycji dynamiki.

 

Artysta tworzy kolejne plany kompozycji przy zastosowaniu perspektywy powietrznej. Ta technika malarska polega na budowaniu iluzji głębi w obrazie poprzez rozjaśnianie barw na kolejnych planach i nadawaniu im bardziej niebieskawych tonów. Również kształty przedmiotów znajdujących się w oddali zmieniają się – stają sie bardziej rozmyte, co doskonale widać na przykładzie łódek przedstawionyh na obrazie. Krawędzie łódki znajdującej się na pierwszym planie są wyraźne i ostre, natomiast kolejnych łódek i łódki w oddali coraz bardziej rozmyte.

 

Zasady perspektywy powietrznej opracował Leonardo da Vinci. Technika ta ukazuje jak przestrzeń wpływa na odbiór kolorów i tonów.

 

Obraz oprawiony w piękną profilowaną i złoconą ramę. 

 

Sygnowany w lewym dolnyum rogu A. Jasiński.

A. Jasiński. Łodzie przy brzegu. Olej.

1 190,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 40 cm
Wysokość 46 cm