Oryginalne opakowanie reklamowe wyrobów cukierniczych marki A. Piasecki. Metalowa puszka w formie walca z pokrywką. Etykieta w kolorze czerwonym, grafika z nazwą producenta otoczoną dekoracyjnym, złotym obramieniem z motywem owoców.

 

Umieszczony z tyłu opakowania znak firmowy przedstawia dziewczynę w stroju krakowskim, na tle Wawelu, trzymającą w dłoniach tabliczkę czekolady sygnowaną nazwiskiem producenta „A. Piasecki”. Pojemnik nosi widoczne ślady użytkowania. Taki stan zachowania podkreśla historyczny charakter i autentyzm opakowania.

 

Kolorystyka puszki jest nieprzypadkowa dla opakowań reklamowych – czerwień przyciąga uwagę konsumenta, zaś kolor złoty kojarzony jest z rzeczami o dużej wartości.

 

Metalowe opakowania ze względu na trwałość, użyteczność i ponadczasowość, nawet po wielu latach, wciąż mogą być używane jako praktyczne pojemniki.  Z drugiej strony zabytkowe puszki cenione są ze względu na ich wartość kolekcjonerską.

 

Adam Piasecki jest założycielem znanej, krakowskiej firmy Wawel, która od ponad 100 lat jest producentem wyrobów cukierniczych. Słodycze tej marki powszechnie uważane są za synonim wysokiej jakości i doskonałego smaku. Firma Wawel do dzisiaj słynie z wielkiego kunsztu cukierniczego oraz sprawdzonych receptur. Jej wyroby są połączeniem tradycji i nowoczesności, dzięki czemu niezmiennie zachwycają kolejne pokolenia Polaków.

Puszka na wyroby cukiernicze polskiej marki „A. Piasecki S. A. Kraków”. Polska. I poł. XX w.

Sprzedane