Fotel o formie typowej dla stylu Ludwika Filipa, zwanego również stylem francuskim. Charakterystycznie wygięte nóżki, oparcie i podłokietniki oparte na zgrabnej linii. Całość dopełniona piękną tapicerką w złoto-czerwone pasy. Raporty czyli rytm pionowych i poziomych pasów komponują się idealnie wyznaczając oś centralną. Na uwagę zasługuje fakt, że mebel jest tapicerowany zarówno od frontu jak i od tyłu.  Zabieg ten zdobi dodatkowo mebel.

 

Styl Ludwika Filipa w meblarstwie i wnętrzach francuskich okresu romantyzmu obejmował lata panowania Ludwika Filipa I (1830-1848). We Francji styl ten stanowił przedłużenie stylu Restauracji – odpowiednika europejskiego Biedermeieru. 

 

W oryginalnym francuskim wydaniu stylu Ludwika Filipa pojawiają się tendencje historyzujące, w szczególności nawiązania do sztuki użytkowej epoki rokoka, ale także renesansu, czy baroku. We Francji styl ten cechowała różnorodność. W Europie Środkowej styl Ludwika Filipa występuje w nieco bardziej jednorodnej postaci.

 

Meble w stylu Ludwika Filipa kojarzone są przede wszystkim z kabriolowymi, czyli esowato wygiętymi nóżkami, krzywoliniowymi oparciami i podłokietnikami. Formy mebli stały się cięższe i masywniejsze od rokokowych, znaczenia ponownie nabrały formy reprezentacyjne. 

 

Wprowadzenie mebli całkowicie tapicerowanych oraz sprężyn tapicerskich zaspokajało charakterystyczne dla epoki pragnienie komfortu.

 

Do produkcji mebli chętnie wykorzystywano egzotyczne gatunki drewna (mahoń, heban, palisander), ale także europejski buk i gruszę. Meble najczęściej zdobiono snycerką. Bardzo lubiane były toczone detale.

 

Fotel Ludwik Filip. Tapicerowany tkaniną w złoto-czerwone pasy.

1 890,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 0,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 69,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków